کفش مردانه | کفش زنانه | کفش چرم | کیف چرم | کمربند چرم | کفش مردانه
دانلود اپلیکیشن اندروید
منوی کاربر

کفش مردانه

ویژگی های کفش مردانه خوب :

کفش مناسب را برای مناسبت های مختلف بخرید

این رایج ترین اشتباه بین مردان است، که پوشش نوع کفشی خود را رعایت نمی کنند کفش ورزشی مناسب یک وضعیت است و کفش چرم هم مناسب یک وضعیت است. کفش های ایمنی و کار هم به همین طور، پوشیدن کفش کار بیرون از محوطه کارگاه کاملا اشتباه است. پس کفشی را که می پوشید متناسب با مناسبت مربوط به آن باشد، کفش مجلسی، کفش راحتی و ...، علاوه بر این به رنگ و مدل کفش هنگام ست کردن دقت کنید، به این دلیل که اگر ست لباس مشکی بپوشید کفشی صورتی یا زرد مناسب ست نمی باشد پس حتما برای زیبا تر دیده شدن باید به همه این نکات دقت کرد.

 

برای کفش چرم با کیفیت هزینه کنید

درست است که برخی افراد نمی توانند کفش های گران و با کیفیت را هر سال بخرند، اما خریدن کفش های بی کیفیت هیچ کمکی به وضعیت مالی شما نخواهد کرد. در دراز مدت خرید کفش های ارزان نسبت به خرید یک جفت کفش چرم باکیفیت بیشتر برای شما هزینه خواهد داشت، پس در انتخاب و خرید کفش خود دقت کنید.

 

هرگز اندازه و فیت بودن کفش را فدای کیفیت نکنید :

فراموش نکنید که شرط اول خرید کفش چرم فیت بودن آن است. پس اگر یک کفش اندازه شما نبود، به دلیل قیمت مناسب، آن را نخرید. بهتر است مقداری بیشتر هزینه کرده و یک کفش اندازه و باکیفیت خریداری کنید.

از کفش چرم خود مراقبت کنید: یاد بگیرید که چطور باید از کفشتان مراقبت نمایید، طرز واکس زدن و واکس مناسب آن را پیدا کنید. همه این کارها باعث می شود که عمر کفش شما طولانی تر شده و روز به روز به زیبایی آن افزوده شود.

 

کفش روزمره مردانه :

یکی از مهم ترین گروه مصرفی کفش مردانه است، که از کفش های طبی، روزانه، اسپرت و مجلسی را شامل می شود، و کاربرد های مختلفی دارند. دلیل اهمیت این گروه مصرفی استفاده در ساعات طولانی مدت از این کفش هاست، کفش روزمره چرمی یکی از بهترین جنس هاست که دارای کیفیت ، دوام و انعطاف پذیری مناسبی در قسمت رویه و زیره میباشد.یکی دیگه از عوامل مهم در کفش روزمره پاشنه کفش است که باید کاملا مناسب و ایده آل باشد. پاشنه این کفش چرم مردانه در صورتی که کاملا صاف باشه باعث خستگی پا درهنگام راه رفتن میشه عامل مهم دیگه ای در کفش روزمره، کفی کفش هست که باید کاملا نرم و دارای ضخامت مناسب باشه وزن در کفش های روزمره بسیار مهم است، اگر کفش دارای وزن بالایی بوده و سنگین باشه در طول روز باعث خستگی پا میشه. سایز در کفش های روزمره نیز بسیار مهم است به دلیل استفاده در زمانهای طولانی در صورتی که کفش بزرگتر باشه در هنگام راه رفتن در پای ما می غلطد و در صورتی که تنگ باشه نوک انگشتان پا را میزنه و باعث عدم راحتی شخص میشود به همین دلیل حتما این کفش مردانه باید کاملا سایز پا شود. بسیاری از آقایان که در طول روز مسافت های طولانی را پیاده روی میکنن یا ساعات زیادی را در موقعیت های معمول مانند محیط های دانشگاهی و یا محیط های کاری میگذرونن داشتن یک کفش راحتی روزمره بسیار واجب و ضروری هست در این جا جهت آشنایی شما عزیزان به چند گروه از کفشهای روزمره اشاره خواهیم کرد.

 

برسی انواع کفش مردانه ومدل های مختلف آن :

کفش آکسفورد ، کفش بروژ، دربی ، مانک استریپ ،کفش لوفر ، کفش کالج ، بوت چلسی ،بوت بند دار ، بوت چوکا ،کفش ورزشی ، صندل های مردانه ، کفش سگک دارو...

کفش مردانه زیبا باعث تکمیل شدن استایل وجذاب بودن آن می شود پس در زمان خرید لباس هایتان دقت کنید وکفش مردانه شیک وزیبایی را به ست خود اضافه کنید. اگر کفش شما هماهنگ با بقیه لباس هایتان نباشد، استایل شما اصلا به چشم نخواهد آمدهر چند تمام نکات ست کردن لباس را رعایت کرده باشید پس در ایجاد یک تیپ مردانه بی نظیر انتخاب کفش مناسب بسیار مهم است .

کفش دربی در ظاهر شباهت زیادی به مدل های آکسفورد دارد ولی از نظر رسمی بودن نسبت به کفش مردانه آکسفورد در درجه دوم قرار می گیرد در اطراف کفش مردانه دربی یراق دوزی قابل توجهی وجود دارد و زبانه آن به صورت وصله به کفش دوخته شده است ولی درکفش مردانه آکسفورد زبانه بسته است، همین موارد باعث تفاوت کفش مردانه دربی با کفش مردانه آکسفورد می شود کفش مردانه دربی با رنگ های مختلف در بازار یافت می شود که شما می توانید این کفش مردانه را طرح دار یا بدون طرح دار در جنس چرم خریداری کرده واستفاده کنید.

 

کفش مردانه آکسفورد

هرچه کفش مردانه آکسفورد براق تر باشد به همان میزان رسمی تر می شود.از مشخصات ظاهری کفش مردانه آکسفورد این است که پاشنه کاملا به کفش چسبیده است در حالی که در کفش دربی پاشنه کمی از بدنه کفش بیرون تر است .حتما بخاطر داشته باشید که کفش آکسفورد را با شلوار جین وشلوار کتان ولباس های اسپرت نپوشید.کفش آکسفورد با پیشینه انگلیسی خود در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شود که زیبا ترین ورسمی ترین این مدل ، مدل آکسفورد بدون پنجه است. یعنی در قسمت پنجه دوختی صورت نگرفته وبسیار ساده وشیک است ضمنا کفش آکسفورد مدل تک برش یکی از مدل های کفش مردانه شیک بشمار می رود و بسیار مناسب یک استایل رسمی وشیک مردانه است.

 

کفش مردانه بروکسل

کفش مردانه بروکسل دارای یک خصوصیت ظاهری آشکار است وآن سوراخ های ریزی که روی کفش وجود دارد، کفش مردانه بروکسل ابتدا در ایرلند واسکاتلند ساخته شد وداشتن سوارخ مزیتی بود که آب باران در آن باقی نمی ماند واین مدل کفش مردانه در آن زمان مناسب برای محیط کار بشمار می رفت. که البته امروزه سوراخ های موجود روی کفش بروکسل جنبه تزیینی دارد، کفش مردانه بروکسل چهار نوع دارد که مدل ساده آن فقط روی قسمت سر پنجه دارای سوراخ است، در مدل دیگر سرپنجه وپشت کفش هم سوراخ دارد وبه آن نیم بروکسل می گویند.

مدل بعدی که بروکسل کامل یا وینگتیپ هم نامیده می شود زمان پوشیدن شما حرف mرا روی کفش مشاهده می کنید وخطی که تا نیمه دارای سوراخ است روی کفش دیده می شود ومدل آخر بروکسل بالچه بلند است که حرف m روی کفش دیده می شود ولی خط سوراخ دار کفش تا انتها ادامه دارد. جالب است بدانید در زبان فارسی به کفش بروکسل کفش هشت ترک می گویند .کفش بروکسل یک کفش رسمی بشمار می رود ومی توان این کفش را با یک کت وشلوار مناسب وشیک ست کرد .

کفش مردانه لوفر را یک فرد نروژی با الهام از کفش ماهیگیران اورلند و آمریکای شمالی طراحی کرد و ساخت از ویژگی ظاهری آن این است که ساق پا در این کفش پوشیده نمی شود وپاشنه کوتاهی دارد وزبانه کفش مردانه لوفر نسبت به مدل های دیگر کفش مردانه کوتاه تر است ومعمولا با یک سگک یا چیزی شبیه به آن روی زبانه تزیین شده است .از مدل های مختلف کفش لوفر می توان به لوفر پنی ، لوفر گوچی ، لوفر تاسل ، لوفربلژیکی اشاره کرد .اگر شما یک کفش لوفر گوچی با جنس جیر دارید بهترین گزینه برای ایجاد یک تیپ راحت و غیر رسمی وشیک است. نکته قابل ذکر در مورد کفش مردانه لوفرپوشیدن جوراب با این مدل کفش مردانه است که با دقت به مدل شلواری که می پوشید می توانید که تعیین کنید با این مدل کفش مردانه جوراب بپوشید یا نه و به خاطر داشته باشید با این مدل کفش پیادروی های طولانی نداشته باشیدچون فرم وشکل اولیه خود را از دست می دهند .

 

کفش مردانه مونک

کفش مردانه مونک یکی از مدل های کفش شیک مردانه است که از مدل کفش مردانه دربی کمی رسمی تر است واز نظر رسمی بودن بین مدل آکسفورد ودربی قرار می گیرد. کفش مردانه مونک اسم خود را از راهبه هایی که در روزگاران گذشته این مدل کفش ها را به پا می کردند یدک می کشد .

از لحاظ ظاهری کفش مونک به کفش آکسفورد شباهت دارد فقط یک نوارچرمی در قسمت جلوی کفش مونک دوخته شده با که با یک یا دو سگک یا قلاب بسته می شود .کفش مونک را با شلوار های رسمی بپوشید .

 

کفش مردانه قایقی

کفش مردانه قایقی گزینه مناسبی برای ست کردن با کت شلوارهای اسپرت وغیر رسمی هستند هرچند که این مدل کفش ها با تیپ رسمی هم سازگار است و این مدل کفش مردانه را می توانید برای یک استایل کژوال مورد استفاده قرار دهید .ویژگی کفش مردانه قایقی این است که در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد واگر شما قصد خرید یک کفش قایقی دارید بهتر است از رنگ های خنثی آن استفاده کنید زمان پوشیدن کفش مردانه قایقی از جوراب های بدون ساق استفاده کنید.

 

بوت مردانه

بوت مردانه مدل هایی از کفش مردانه هستند که ساق پا را می پوشانند وامروزه جایگاه ویژه ای نزد آقایان پیدا کرده اند . برای ایجاد یک استایل جذاب ومنحصر به فرد انتخاب یک بوت مناسب ضرورت دارد وبیشتر برای خلق یک استایل کژوال وغیر رسمی بکار برده می شوند، در روزهای سرد زمستان بوت مردانه خود را با یک شلوار جین مناسب ست کنید اگر قصد دارید که بوت مردانه را با یک شلوار کتان ست کنید بهترین گزینه برای شما پوشیدن بوت چلسی است .

 

نکات خرید کفش مردانه

1. ابتدا دقت کنید کفش مورد نظر برای چه منظور خریداری می شود . آیا کفش مورد پسند شما با لباس هایی که می پوشید ست است یا نه باید لباس مناسب با کفش مناسب را داشته باشد.

2. اگر قصد دارید یک کفش چرم بخرید برای آن هزینه کنید واز مدل های بی کیفیت دوری کنید . نکته دیگر اندازه کفش است که باید با سایز پاها هماهنگ باشد چون راحتی شما از هر مورد دیگری باهمیت تر خواهد بود.

3. باید راه های مراقبت از کفش هایتان را بدانید اگر کفش شما قابل واکس زدن است پس واکس زدن کفش خود را فراموش نکنید از هر کفشی در زمان مناسب آن استفاده کنید مثلا در زمان پیاده روی و، ورزش از کفش های مناسب این فعالیت ها استفاده کنید .