کفش مردانه | کفش زنانه | کفش چرم | کیف چرم | کمربند چرم | نگهداری کفش تمام چرم
دانلود اپلیکیشن اندروید
منوی کاربر

نگهداری کفش تمام چرم

بعد از انتخاب کفش و طرح و رنگ آن مهمترین نکته نگهداری از آن است. کفش های پاره یا کثیف هیچ گونه دخل و تصرفی در تیپ شما نخواهند داشت. نحوه نگهداری كفش چرم دارای اصولی است که در این مقاله به 5 نکته اشاراه خواهیم نمود. 

کفش‌های چرم اصل از مواد ارگانیک ساخته شده‌اند و اگر دوست دارید که تا سال‌ها مانند روز اولشان باقی بمانند باید از آن‌ها مراقبت کنید. کفش‌های چرم یکی از آن موارد تجملی ضروری برای استایل شما هستند.

چرم پاسارگاد تولید کننده انواع کفش های چرم درجه یک است که بهترین کیفیت موجود در بازار را برای مشتریان عزیز ارائه می دهد.

در گام اول باید بدانید چرم کفش شما پرداخت شده است یا نه. برای اطلاع از این مورد روی جعبه یا اتیکت کفش را بخوانید، نحوه تمیز کردن چرم های پرداخت شده با انواع پرداخت نشده آن‌ها متفاوت است. بیشتر کفش‌های امروزی از چرم پرداخت شده تولید می‌شوند. در ابتدا برای تمیز کردن کفش چرم دقت داشته باشید که با برس نرم به آرامی گرد و خاک و لکه‌های روی سطح کفش را پاک کنید. سپس با یک دستمال خشک کل سطح کفش را پاک کنید.

کفش ها مخصوصا مدل های رسمی آن‌ها ابتدا کمی سخت هستند. باید مدتی به آن‌ها زمان داد. سعی کنید چند هفته با نرمی و لطافت آن‌ها را بپوشید و با آن‌ها برخورد کنید تا جا باز کنند و اندازه‌ی پای شما شوند.

شاید بعد از اینکه کفش جدید را می خرید ابتدا هوس اینکه زیاد آن را به پا کنید بیشتر است. توصیه می شود پس از خرید بعد از هربار پوشیدن یک بار به کفش ها استراحت دهید و کفش دیگری بپوشید. این کار به چرم اجازه ی باز شدن و تنظیم شدن روی پاها را می دهد.

بعد از هر بار پوشیدن کفش ها سعی کنید یک بار آن ها را با واکس و فرچه ی مخصوص از هرگونه کثیفی تمیز کنید سپس از قالب کفش استفاده کنید که کفش شکل کلی خود را داشته باشد. در انتخاب قالب کفش، ما به شما قالب های چوبی را پیشنهاد می کنیم. چوب، عرق و رطوبت های دیگر پا را می گیرد و عمر کفش را بیشتر و شکل کلی آن را ثابت نگاه می دارد.

مکان نگهداری کفش‌های چرم بسیار مهم است. جعبه‌های مقوایی محیط مناسبی برای نگهداری کفش چرم نیست زیرا رطوبت را به خود جذب می‌کنند. همیشه قالب کفش را درون کفش هایتان بگذارید و آن ها را در محیطی خشک و دور از نور به خصوص در کیف مخصوص کفش نگهداری کنید. کفش های چرمی را حتی الامکان در کیسه های پلاستیکی نگهداری کنید. برای پاک کردن کفش ها از دستمال مرطوب های بدون اسید استفاده کنید و هیچوقت از روزنامه استفاده نکنید! برای نگهداري كفش چرم کافیست آن ها را در جعبه های مخصوص خود قرار دهید و زیر دست و پا نگذاریدشان.

کفش‌هایی که هفته‌ای چندبار پوشیده می‌شوند هر دو هفته یکبار نیاز به تمیز کردن دارند. یادتان باشد که شما فقط آن‌ها را برق نمی‌اندازید بلکه چرم را تمیز می‌کنید که از پاره شدن آن جلوگیری کرده باشید.

قبل از بیرون رفتن این کار را نکنید، این اشتباهی است که اکثر مردم مرتکب می شوند. به جای آن واکس یا کرم را روی آن بمالید و بگذارید چند ساعت بماند تا کاملا به چرم نفوذ کند سپس با یک شانه آن را برق بیندازید.

بندکفش ها تنها برای طراحی نیستند، بلکه برای راحتی در پوشیدن و درآوردن کفش ها است. با این حال، برخی افراد بدون باز کردن بند ، کفش می پوشند و این باعث می شود کفش ها به سرعت خراب شوند. بنابراین، هنگام پوشیدن و درآوردن کفش بند را باز کنید. هم چنین اجازه دهید هوا به درستی وارد کفش شود و رطوبت کاهش یابد.

اگر هنگام پوشیدن کفش مشکل دارید از پاشنه کش استفاده کنید تا پا و پاشنه کفش آسیب نبینند.

برای حفظ شکل اولیه کفش بهتر است هر از گاهی از کفش دیگری استفاده نمایید. استفاده از چند جفت کفش باعث افزایش عمر هر یک از آنها می شود.

اولین قسمت از کفش که از بین می رود ، پاشنه کفش است به خصوص افرادی که زیاد راه می روند و یا روی یک پا می ایستند زودتر پاشنه کفش آنها خراب می شود. هنگام خرید کفش بهتر است یک جفت ته پاشنه پلاستیکی نیز تهیه کنید تا در صورت نیاز با پاشنه ی قدیمی تعویض کنید.با فرسوده شدن و ظاهر شدن میخ پاشنه، کفش را به به تعمیرکار کفش بسپارید تا دوام آن بیشتر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات چرمی، چرم پاسارگاد  از سایت ما دیدن فرمایید.